makripano

Εντυπωσιακός ο Άγ. Νικόλαος Παλλήνης, συνέτριψε 84-35 τη Γένεση

Αλλάξτε μέγεθος

agnikolpallinis

Σημαντική εντός έδρας νίκη, η οποία τους κρατά σε... τροχιά πλέι οφ, πέτυχαν οι άνδρες του Αγίου Νικολάου, που συνέτριψαν 84-35 τη Γένεση Θορικού σε παιχνίδι για τη 17η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Δ' ΕΣΚΑ.

Η ομάδα της Παλλήνης, η οποία αγωνίστηκε ξανά δίχως τον πρώτο σκόρερ της, Βαγγέλη Θωμαδάκη, δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τους φιλότιμους φιλοξενούμενους. Σε μία ακόμα αναμέτρηση, μάλιστα, πήραν ευκαιρίες αρκετοί παίκτες από το τμήμα παίδων και άφησαν άριστες εντυπώσεις.
Οι παίκτες του Κοσμά Γκόγκου μπήκαν δυνατά από την αρχή και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο της συνάντησης. Πίεσαν, έβγαλαν πολλούς αιφνιδιασμούς και με άνεση έφτασαν στη νίκη. Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά ήταν στους 15 πόντους και συνεχώς αυξανόταν, παρότι στην τρίτη και τέταρτη περίοδο η ομάδα χαλάρωσε έχοντας ήδη εξασφαλισμένη τη νίκη.
Πρώτοι σκόρερ με 15 πόντους αναδείχθηκαν οι Γιώργος Κωλέττης και Νίκος Λιονάκης, ενώ ακολούθησε με 10 ο Δημήτρης Δεδεμάδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-9, 27-11, 17-9, 16-6
Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Γκόγκος): Ανδρικόπουλος 7, Βεσάι, Αντύπας 2, Σαραντόπουλος 6, Λιονάκης 15 (1), Κωλέττης 15 (4), Λιγνός 6, Μπαμπαλής 6, Γκίκας 3, Δεδεμάδης 10, Γκιουζέλης 5, Αναστόπουλος 9 (1).
Α.Π.Σ. ΓΕΝΕΣΗ ΘΟΡΙΚΟΥ (Ζέρβας): Πρόφης 15, Μπεζέρης, Ντούνης 8, Οικονόμου 7 (1), Τσομπανάκης, Λούκος 5, Καβουρίνος.